جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان/ بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا تاکنون

13 بهمن 1399

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۰۳ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۸۶۵ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۲۳۷ هزار و ۷۹۹ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۷۵ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۲۸۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۶.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۴۵۲ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۹.۲ میلیون نفر فراتر رفته است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، مکزیک و هند رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان کووید ۱۹ در انگلیس نیز از ۱۰۶ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا نیز از ۸۸ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۷۶ هزار، روسیه بیش از ۷۳ هزار و اسپانیا نیز بیش از ۵۸ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، ایران با بیش از ۵۷ هزار و ۹۰۰، آلمان با بیش از ۵۷ هزار، کلمبیا با بیش از ۵۳ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۷ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۴۴ هزار و پرو با بیش از ۴۱ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۶ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۲۲۹ مبتلا، ۴۵۲ هزار و ۲۷۹ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۷۵۸ هزار و ۶۱۹ مبتلا، ۱۵۴ هزار و ۴۲۸ قربانی

۳. برزیل: ۹ میلیون و ۲۰۴ هزار و ۷۳۱ مبتلا، ۲۲۴ هزار و ۵۳۴ قربانی

۴. روسیه: سه میلیون و ۸۵۰ هزار و ۴۳۹ مبتلا، ۷۳ هزار و ۱۸۲ قربانی

۵. انگلیس: سه میلیون و ۸۱۷ هزار و ۱۷۶ مبتلا، ۱۰۶ هزار و ۱۵۸ قربانی

۶. فرانسه: سه میلیون و ۱۹۷ هزار و ۱۱۴ مبتلا، ۷۶ هزار و ۵۷ قربانی

۷.اسپانیا: دو میلیون و ۸۳۰ هزار و ۴۷۸ مبتلا، ۵۸ هزار و ۳۱۹ قربانی

۸. ایتالیا: دو میلیون و ۵۵۳ هزار و ۳۲ مبتلا، ۸۸ هزار و ۵۱۶ قربانی

۹. ترکیه: دو میلیون و ۴۷۷ هزار و ۴۶۳ مبتلا، ۲۵ هزار و ۹۹۳ قربانی

۱۰. آلمان: دو میلیون و ۲۲۵ هزار و ۶۵۹ مبتلا، ۵۷ هزار و ۷۷۷ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۹ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین، پرو و اندونزی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

درباره ما

logo  سایت نسیم رحمت با هدف معرفی بیمارستانها، مراکز درمانی، کلینیک ها، بهداری ها و مراکز علوم پزشکی کشور، متعلق به پایگاه اطلاع رسانی خیریه های کشور تشکیل گردیده است.