فاز ۳ واکسن ایران برکت در برخی کشورهای همسایه انجام می‌شود

05 ارديبهشت 1400

مجری مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا اظهار داشت: قرار است فاز سوم واکسن ایرانی کرونا به نام "کوو ایران برکت" به صورت مستقل در برخی از کشورهای همسایه هم انجام شود.

دکتر محمدرضا صالحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا بیان داشت: برنامه ریزی های لازم در حال انجام است که فاز سوم تست انسانی واکسن علاوه بر ایران در برخی از کشورهای همسایه به صورت مستقل انجام شود.

وی افزود: این کار در مورد برخی از واکسن های کرونا انجام شده یا در حال انجام است که به طور مثال می توان به واکسن پاستور اشاره کرد.

وی ادامه داد: واکسن کرونای پاستور که کار مشترک ایران و کوبا است، علاوه بر انجام فاز سوم تست انسانی آن در کوبا، قرار است فاز سوم آن به صورت مستقل در ایران هم انجام شود.

تزریق واکسن کوو ایران برکت به داوطلبان فاز سوم تست انسانی  

صالحی با اشاره به اینکه مجوز ورود به فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کوو ایران برکت صادر شده است، گفت: تزریق واکسن به داوطلبان این مرحله به احتمال فراوان از امروز آغاز می شود. این مرحله در ۶ شهر با جمعیت ۲۰ هزار نفر در رده سنی ۱۸ تا ۷۰ سال انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام داوطلبان از روز اول اردیبهشت ماه آغاز شده است، افزود: ثبت نام داوطلبان از دو مسیر سامانه ۴۰۳۰ و اپلیکیشن ای گپ در حال انجام است.

صالحی ادامه داد: روند ثبت نام از داوطلبان این طرح مطالعاتی به طور مطلوب در حال انجام است و بعد از انجام غربالگری، داوطلبان انتخاب و وارد این طرح مطالعاتی می شوند. در این مرحله، برخی از مبتلایان به بیماری های زمینه ای وارد این طرح مطالعاتی خواهند شد.

واکسن ایران برکت بی ضرر است

وی افزود: نتایج ابتدایی مرحله دوم تست انسانی واکسن کوو ایران برکت تاکید مجددی بود که نشان داد واکسن کوویران بی ضرر است.
صالحی ادامه داد: در مورد نتایج نهایی ایمنی زایی واکسن در این مرحله نیاز به فرصت بیشتری است و اواخر خرداد ماه می توان آن را به دقت اعلام کرد.
مجری مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا، به وضعیت عمومی داوطلبان مرحله دوم اشاره کرد و گفت: داوطلبان این مرحله تاکنون عارضه جدی و شدیدی نداشته اند.

درباره ما

logo  سایت نسیم رحمت با هدف معرفی بیمارستانها، مراکز درمانی، کلینیک ها، بهداری ها و مراکز علوم پزشکی کشور، متعلق به پایگاه اطلاع رسانی خیریه های کشور تشکیل گردیده است.