گسترش سویه دلتا در برخی کشورهای آسیایی

16 تیر 1400

در حالی که هند از جدیدترین پیک شیوع کروناویروس عبور کرده اما برخی دیگر از کشورهای آسیایی با افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ روبرو هستند.

به گزارش ایسنا، شیوع سویه دلتا موجب افزایش قابل توجه موارد ابتلا به کروناویروس در اندونزی شده و این کشور اکنون با بحران کمبود ذخایر اکسیژن روبروست.

در همین حال در میان نگرانی هایی که در مورد گسترش این سویه از کروناویروس وجود دارد روند واکسیناسیون در سراسر منطقه به استثنای برخی موارد همچنان پایین است.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اخیرا سویه دلتا را که اولین بار در هندوستان شناسایی شد گونه ای از کروناویروس معرفی کرد که از قدرت سرایت بالاتری برخوردار است.

برخی از کشورهای همسایه هند همچون نپال، پاکستان و سریلانکا در ماه مه شاهد افزایش موارد ابتلا بودند اگرچه اکنون روند کاهشی موارد ابتلا را شاهد هستیم.

نپال به طور ویژه با آسیب چشمگیری مواجه شد و زیرساخت های بهداشتی بومی به شدت تحت تاثیر شیوع این سویه قرار گرفتند.

همچنین موارد ابتلا به کووید-۱۹ در افغانستان در ماه ژوئن در بالاترین حد خود قرار گرفت و به گفته وزیر بهداشت این کشور، ۶۰ درصد موارد ابتلا در کابل به دلیل سویه دلتا بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی، سازمان بهداشت جهانی نیز اخیرا گزارش کرده که تعداد موارد ابتلا در اندونزی، بنگلادش، تایلند و مغولستان افزایش یافته است.

درباره ما

logo  سایت نسیم رحمت با هدف معرفی بیمارستانها، مراکز درمانی، کلینیک ها، بهداری ها و مراکز علوم پزشکی کشور، متعلق به پایگاه اطلاع رسانی خیریه های کشور تشکیل گردیده است.