این رفتارها سلامتی‌تان را تضمین می‌کند

06 ارديبهشت 1401

استاد بیماری کلیه و مجاری ادراری گفت: سبک زندگی سالم این است که زیاد نخوریم، خوب بخوریم و فعالیت بدنی داشته باشیم. خوردن گوشت زیاد، به ویژه چربی‌ها غذاهای فرآوری شده مثل سوسیس و کالباس جزو زندگی به سبک سالم نیست.

ناصر سیم فروش، استاد بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس،درباره این پرسش که «بهترین سبک زندگی برای داشتن سلامتی چیست؟»،گفت:بهترین سبک داشتن روش زندگی سالم و دیگری ورزش است.

وی ادامه داد:‌ در قدیم مردم صبح‌های زود بیدار می‌شدند و در مزرعه کار می‌کردند و انرژی می‌سوزاندند؛در حالی که اکنون امکانات خوب است و تحرک کافی ندارند و هرچه می‌خورند تبدیل به چربی شده و در عروق رسوب می‌کند.

این استاد بیماری‌های کلیه افزود:کلیه هم جزو عضوهای پر عروق است و هر بیماری که عروق را خراب کند، کلیه را هم خراب می‌کند.

سیم فروش خاطرنشان کرد:بنابراین خوردن گوشت زیاد، به ویژه چربی‌ها و عدم فعالیت بدنی،غذاهای فرآوری شده؛ مثل سوسیس،کالباس و غذای شورخوردن جزو زندگی به سبک سالم نیست.

وی تصریح کرد: سبک زندگی سالم این است که زیاد نخوریم، خوب بخوریم و فعالیت بدنی داشته باشیم. بنده همیشه می‌گویم اگر می‌خواهید از نظر روحی سالم باشید قرآن بخوانید و اگر می‌خواهید جسم سالم داشته باشید سبک زندگی سالم داشته و ورزش کنید.

این استاد بیماری‌های کلیه متذکر شد: هر فردی روزانه باید حداقل نیم ساعت فعالیت بدنی مانند پیاده روی  و ورزش داشته باشد؛ خداوند بدن را برای حرکت آفریده و هرچیزی سکون پیدا کند از بین می‌رود.

سیم فروش بیان داشت: بنابراین مهمترین عامل، فعالیت بدنی، روحیه سالم، معنویت و خوردن غذاهای خوب مانند میوه و سبزیجات، مصرف کم گوشت و پرهیز از مصرف چربی به خصوص فرآوری شده است.سیگار کشیدن و غذای پرنمک باعث رسوب چربی در کلیه و قلب شده و باعث بروز بیماری قلبی و کلیوی می‌شود.

درباره ما

logo  سایت نسیم رحمت با هدف معرفی بیمارستانها، مراکز درمانی، کلینیک ها، بهداری ها و مراکز علوم پزشکی کشور، متعلق به پایگاه اطلاع رسانی خیریه های کشور تشکیل گردیده است.